„Detektyw Pozytywka”

W dniu 24 listopada uczniowie z klas 3A i 3B wraz z nauczycielami odwiedzili Krakowski Teatr Groteska i wzięli udział w spektaklu dla dzieci pt: „Detektyw Pozytywka”. Było dużo śmiechu, czasem z prostych żartów, takich jak ciągłe mylenie nazwiska Martwiaka przez panią Majewską i nazywanie go Zmarlakiem. Była interakcja z publicznością, niejedna okazja do wyrażenia swojego zdania, wyjaśnianie zagadek, tak aby były zrozumiałe dla każdego. Było mnóstwo emocji, cały ich przegląd, od beztroskiej radości aż do strachu przed ciemnością i złym snem. Znalazło się nawet miejsce na edukację w przyjaznej formie. Ortografia została odświeżona dzięki błędnym napisom na murze, a słowo prestidigitator dzięki wielokrotnemu powtórzeniu stało się możliwe do wymówienia przez najmłodszych, a jego znaczenie zrozumiałe.

To była wspaniała okazja na spotkanie z bohaterami książki Grzegorza Kasdepke, za co ogromnie dziękujemy Teatrowi Grotesce.