Projekt „W cudownym świecie z Wami – niebieskimi motylami”

W dniach 1 marca do 4 kwietnia oddział przedszkolny 0c brał udział w Ogólnopolskim Projekcie „W cudownym świecie z Wami – niebieskimi motylami”, którego głównym celem jest poszerzanie świadomości społecznej na temat autyzmu. W ramach projektu przedszkolaki miały do wykonania kilka zadań. Pierwszym z nich było przygotowanie gazetki przedstawiającej najważniejsze informacje dotyczące trudności z jakimi zmagają się osoby z autyzmem. Następnie wspólnie z przedszkolakami przeczytaliśmy i omówiliśmy opowiadanie zatytułowane „Czarodziejka”. Zerówkowicze z uwagą wysłuchali tekstu i świetnie zapamiętali najważniejsze objawy autyzmu. Następnie wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę oraz ułożyliśmy plan wydarzeń opowiadania. Przedszkolaki wykonały też piękne kolorowe motyle, które ozdobiły naszą gazetkę. Kolejne dni upłynęły na przygotowaniu wspólnej pracy plastycznej – niebieskiego motyla, który ozdobił korytarze szkoły w Niegowie (organizatora projektu) w ramach obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W piątek 1 kwietnia w ramach solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem zerówkowicze przyszli ubrani w odcieniach  niebieskiego, wykonaliśmy sobie wspólne zdjęcie oraz mimo primaaprilisowego psikusa jaki sprawiła nam pogoda udaliśmy się z niebieskimi balonami przed budynek szkoły w ramach ostatniego już projektowego zadania „Spaceru dla autyzmu”. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego cudownego projektu i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.