0d na wycieczce w Sobolowie

W pierwszy dzień lata grupa O d z wychowawcą Ewą Pawlińską i siostrą zakonną zabrały dzieci na wycieczkę do Sobolowa. Serdecznie przyjął nas Karolek wraz z rodzicami, którzy prowadzą gospodarstwo agroturystyczne z muzeum włącznie. Zaplanowano dla nas mnóstwo atrakcji w plenerze, między innymi przejażdżkę bryczką i kucykiem. Degustowaliśmy lody truskawkowe własnoręcznie robione przez gospodarzy. Słuchaliśmy opowieści o dawnych czasach, czym posługiwali się ludzie na wsi, nawet wysłuchaliśmy instrumentu klawiszowego działającego na miech. Z apetytem zjedliśmy kiełbasę i ziemniaczki z ogniska. Była też z nami mama Ani, która przeprowadziła z nami warsztaty ceramiczne. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Karolku i Aniu dziękujemy!