NPRC

NARODOWY  PROGRAM  ROZWOJU  CZYTELNICTWA

W bieżącym roku szkolnym 2023/2024, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni została zakwalifikowana po raz drugi do realizacji rządowego projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 – Priorytet 3 kierunek interwencji 3.2.

Zasadniczym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa, wzbogacenie księgozbioru szkolnej biblioteki o nowości wydawnicze, lektury dla wszystkich grup wiekowych czytelników, wzrostu zainteresowania książką. W programie przez cały rok, planowany jest udział uczniów i nauczycieli. Sukcesywnie dołączane będą informacje o przebiegu i realizacji zadań.

LIST DO RODZICÓW:

Szanowni Państwo!

W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do realizacji projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program ten umożliwił szkole i bibliotece szkolnej, zakup wielu pięknych, ciekawych nowości wydawniczych, dla każdej grupy wiekowej naszych uczniów.

Chcemy zwrócić Państwa uwagę na znaczenie i rolę czytania, zwłaszcza głośnego czytania. W dobie szeroko pojętej cyfryzacji (komputerów, telewizji, portali społecznościowych itp. ) czytanie słowa drukowanego stało się niezbyt atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, zdobywania informacji i wiedzy. Chcąc rozbudzić w dzieciach chęć oraz zainteresowanie tego procesu, konieczna jest współpraca szkoły i rodziców. To rodzinny dom, stanowi niezwykle istotną rolę w kształtowaniu nawyku czytania, to pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w rodzinnym domu.

Korzyści płynące z czytania zaowocują w przyszłości, przyczynią się do wzbogacenia słownictwa, języka, umiejętności poznawania, rozumienia świata, wpłyną na rozwój emocjonalny, psychiczny dziecka, ukształtują nawyk czytania, zdobywania wiedzy.

Drodzy Rodzice, serdecznie zachęcamy do codziennego, głośnego, wspólnego czytania.