12.10.2022  Erasmus+  Day in Our School

I KONKURS wiedzy o krajach biorących udział w programie Erasmus+

Regulamin konkursu ‘Erasmus Day in our School’

1. Konkurs organizowany jest z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych – 12.10.2022
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny
  3. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-3, jeśli wychowawca przeprowadza taki konkurs  oraz 4-8.
  4. Uczniowie klas 4-8 zgłaszają się odpowiednio do p. Szymańskiej, P. Wilczyńskiej lub p. Gołasa, w zależności od rodzaju konkursu, w którym chcą wziąć udział /rysunkowy, wiedzy ogólnej, związany ze słowem mówionym/.
  5. Zakres tematyczny konkursu obejmuje  kraje UE oraz Islandii, Lichtensteinu, Norwegii, Serbii, Turcji i Macedonii Północnej – krajów zaangażowanych w program Erasmus+

1. stolice europejskie
  2. flagi europejskie (uczestnicy będą mieć za zadanie samodzielnie je narysować i wykolorować)
  3. najdłuższe rzeki państw Europy (główne) – w każdym kraju  jedna najdłuższa
  4. łańcuchy górskie państw Europy
  5. słynne potrawy danego kraju europejskiego
  6. podstawowe pozdrowienia w językach europejskich
  7. zgadnij, w jakim języku jest piosenka? – języki Europy
  8. przygotowanie plakatu, dlaczego warto się uczyć języków obcych (komiks, wyklejanka, forma dowolna)
  9. łamańce językowe w różnych językach. Spróbuj to powiedzieć.
  10. przygotuj słowniczek obrazkowy z języka niemieckiego i angielskiego, prezentujący dowolną kategorię tematyczną np: części ciała, pogodę, ubrania, szkoła, zawody)

1. Termin konkursów: 12.10.2022

1. Nagrody w konkursie: symboliczne nagrody rzeczowe oraz wpis: ‘wzorowa postawa’ za wysokie osiągnięcia w konkursie.

====================================================================

1. Szymańska- słowniczki polsko-angielsko-niemieckie, plakaty lub komiksy ‘Dlaczego warto uczyć się j. obcych?’ – prace przynosimy do p. Szymańskiej do wtorku 11.10.22

K Ślusarz- puzzle  – ‘wewnętrzny konkurs’ z 5c na gddw

Sz. Gołas – ‘Jaka to piosenka?’ , łamańce językowe, pozdrowienia w różnych językach krajów związanych z Erasmus+ – swoj udział uczniowie zgłaszają do wtorku 11.10.22