Pracujemy z aplikacją Plickers.

Telefony na lekcji??? …. Tylko nauczyciel:) i zabawa gotowa!

Wszyscy wiemy, jak uczniowie kochają telefony. Aż za bardzo… Baa, sami je kochamy. A dzięki aplikacji Plickers możemy zapewnić naszym uczniom dobrą zabawę wraz z nauką. Przyjemne z pożytecznym!

Na komputerze w aplikacji przygotowujemy test wyboru – można z każdego przedmiotu! Pytania będziemy wyświetlać w czasie trwania testu.

Kreujemy klasę, każdy uczeń ma przypisany swój numer.

Na lekcji rozdajemy karty z kodami Plickers z odpowiednim numerem. Uczniowie trzymają kartki ze znaczkami w odpowiedni sposób, dając swoją odpowiedź. Nie mogą od siebie odpatrywać odpowiedzi, gdyż każdy znaczek ma unikatową budowę:)

Nauczyciel skanuje swoim telefonem uniesione znaczki. Uczniowie otrzymują od razu informację zwrotną, czy prawidłowo, czy błędnie udzielili odpowiedzi.

Pozytywne emocje gwarantowane!