Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, podczas której nie zabrakło nawiązań historycznych do rozbiorów Polski, I wojny światowej, genezy polskich symboli narodowych. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy VIIIb,c, VIb, IVb, którzy przypomnieli o latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniu do odzyskania niepodległości.

Społeczność szkolna mogła wysłuchać pięknych pieśni w wykonaniu:

Mileny Kokoszki – Co to jest niepodległość

Julii Kokoszki –  Biały orzeł , Mury

Sandry Jankowskiej – Smutno mi Boże

W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej. O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Po uroczystej akademii Pan Dyrektor wręczył nagrody I,II, III miejsce oraz wyróżnienia z konkursu ,,Pieśni patriotycznej”.