“Bochnia – miasto soli”

W ramach projektu “Z kulturą mi do twarzy” w świetlicy odbyły się zajęcia pt. “Bochnia – miasto soli”

Czym jest teatr kamishibai?  Skąd się wywodzi?

Odpowiedzi na te pytania udzieliła dzieciom, przebywającym w świetlicy szkolnej, pani Basia Szołdrowska z filii Biblioteki Pedagogicznej w Bochni. Wykorzystując drewniany teatrzyk ilustracji przedstawiła im “Bajkę o soli”.

Następnie chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach “malowanie solą”. Rozpoczęły się one przypomnieniem przez panią Basię legendy o św. Kindze i jej pierścieniu.  Dzieci aktywnie włączyły się w zajęcia opowiadając znane im ciekawostki na temat bocheńskiej kopalni soli. Poznały też znaczenie, symbolikę i właściwości soli  przeprowadzając między innymi eksperyment z osoloną wodą i jajkiem, a także wykonując prace plastyczne farbami, które posypane solą zmieniały kolor na jaśniejszy.