CodeWeek – 2022

EU CodeWeek – Europejski Tydzień Kodowania
8–23 października 2022 roku

EU CodeWeek kolejny raz pomoże odmienić życie milionów obywateli z całej Europy i innych krajów, otwierając przed nimi świat umiejętności cyfrowych i innowacji. Nasza szkoła również bierze udział w akcji. W tygodniu od 17 – 21 X 2022r na lekcjach informatyki będziemy kodować w Scratch-u, HTML-u oraz na studio.code.org.

Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym.
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Powody, dla których warto wziąć udział w wyzwaniu Europejskiego Tygodnia Kodowania:
– Udział w zadaniach wymagających rozwiązywania problemów i kodowania.
– Współpraca z kolegami i koleżankami.
– Uświadamianie roli, jaką odgrywa kodowanie.

Szkolny organizator, Jerzy Kawalec.