DZIEŃ PATRONA

W 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły obchodziliśmy 27. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.

Zgodnie z tradycją rano wszyscy uczniowie i nauczyciele z Dyrekcją i pocztem sztandarowym na czele uroczyście przemaszerowali do kościoła pw. Świętego Pawła Apostoła, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej. Przewodniczył jej ks. proboszcz Leszek Rojowski, który w homilii m.in. podzielił się swoimi wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym.

Tuż po Eucharystii złożono kwiaty pod figurą Jana Pawła II, a następnie uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali okolicznościowy program poetycko – muzyczny pod hasłem: Z Janem Pawłem II ku wartościom.  Wygłaszane przez uczniów wiersze autorstwa Karola Wojtyły   – Jana Pawła II z nastrojową muzyką F. Chopina w tle przeplatane śpiewem solistek i szkolnego chóru oraz nagrania fragmentów homilii Ojca Świętego przypomniały zebranym zarówno sylwetkę Patrona, jak i najważniejsze wartości, do których pielęgnowania i obrony wzywał Polaków, w tym młodzież. Program zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni Jana Pawła II.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością proboszczowie bocheńskich parafii św. Pawła Ap. oraz św. Jana: ks. Jan Nowakowski, Leszek Rojowski i Jan Kapcia, a także burmistrz Bochni, Jan Kolawiński, który po spektaklu pogratulował wykonawcom, wyraził uznanie dla dotychczasowych osiągnięć „Siódemki” oraz życzył całej społeczności szkolnej dalszych sukcesów, wręczając na ręce Dyrektora okolicznościowy list gratulacyjny.

Po powrocie do pięknie udekorowanej w barwach papieskich szkoły kontynuowano świętowanie. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach poszerzających wiedzę o Patronie, jego dokonaniach i nauczaniu (m.in. konkursy, quizy, escape room, filmy, projekty plastyczne, turnieje, gry i zabawy).

Dziękujemy Wszystkim, którzy poświęcili czas i serce, by nasz Dzień Patrona miał wyjątkową oprawę. Szczególne podziękowania składamy OSM Bochnia i Radze Rodziców, dzięki którym mogliśmy pokryć koszty organizacji naszego święta, w tym sfinansować nagrody w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „ Gdzie jesteś źródło”, który odbył się 16 maja (relacja niżej).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć i nagrania ww. spektaklu Z Janem Pawłem II ku wartościom.