IIB w świecie nauki i zabawy


Dnia 26 IV 2022 r, klasa IIB odbyła wycieczkę do ,,Świata nauki i zabawy”. Pierwszym etapem wycieczki były Gliwice, a w nich Kolejkowo- cudowny świat w miniaturze. Jest to największa makieta kolejowa w Polsce. Przekraczając progi Kolejkowa dzieci przeniosły się do innego świata powstałego z marzeń. Zostali zaproszeni w podróż po znanych miejscach Górnego i Dolnego Śląska. Makiety pokazują prawdziwe życie mieszkańców miasta i wsi. Oglądaniu poszczególnych makiet towarzyszy gwar ulic, jeżdżące po nich samochody, tramwaje. Wokół słychać stukot pociągów kursujących pomiędzy stacjami, które przejeżdżają przez mosty i tunele. Kolejnym celem był Radzionków, a w nim Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Jest to wyjątkowe miejsce stworzone przez pasjonata. Najważniejszą lekcja jaką się stąd wynosi jest szacunek do chleba. Dzieci zobaczyły tam zabytkowe sprzęty i eksponaty wyposażenia wnętrz, poznały proces produkcji chleba, Samodzielnie z przygotowanego ciasta formowały chałki, które na koniec zjadły z apetytem, Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

 

 

Skip to content