znajduje się w pawilonie B

GODZINY PRACY

poniedziałek: 7.30 -15.15

wtorek: 7.30 -15.00

środa: 8.00-15.00 ( dzień wewnętrzny)

czwartek: 7.30 – 15.15

piątek: 7.30 – 15.15

Biblioteka szkolna służy realizacji programów nauczania, wychowania, edukacji kulturalnej i informacyjnej uczniów oraz kształceniu i doskonaleniu nauczycieli. Gromadzi i udostępnia księgozbiór, dokumenty biblioteczne oraz podręczniki. Pełni funkcję pedagogiczno-wychowawczą, czytelniczo-informacyjną i  medialną. Promuje czytelnictwo i kulturę, rozwija zainteresowania, pasje, talenty uczniów i ich kreatywność. Uczestniczy w przygotowywaniu dzieci i młodzieży do samokształcenia.  Biblioteka szkolna stanowi miejsce konkursów: literackich, czytelniczych, prozatorskich, poetyckich, plastycznych i spotkań z ciekawymi ludźmi. Nauczyciele biblioteki prowadzą działalność Koła Miłośników Biblioteki „Zakładeczki z siódemeczki” i Dyskusyjego Klubu Książki pod patronatem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Instytutu Książki , a także działalność biblioterapeutyczną.

W Bibliotece gromadzona jest: literatura popularno-naukowa, beletrystyka, obyczajowa, historyczna, przygodowa, językowa, fantastyka, lektury, bajki oraz wiersze. Znajdują się w niej czasopisma metodyczne, komiksy, zbiory audiowizualne, multimedia, filmoteka lektur i gry edukacyjne. Wyodrębniony jest także dział poświęcony patronowi szkoły Janowi Pawłowi II oraz literaturze regionalnej „Bochniana”. Posiada cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, a także sprzęt wielofunkcyjny. Prowadzona jest współpraca z bocheńskimi bibliotekami szkół podstawowych, MBP oraz ośrodkami kultury.

Przewodnią myślą biblioteki bocheńskiej „Siódemki” są słowa:

BIBLIOTEKA – MIEJSCE, GDZIE WIEDZA I PRZYGODA CZEKA!

plan pracy biblioteki 2023-2024
program wychowawczy biblioteki szkolnej 2023-2024
Działania biblioteki w czasie pandemii
regulamin czytelni