Klasy drugie w wiśnickim zamku.


18 maja uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do wiśnickiego Zamku. 🏰 W tej pięknej scenerii pod okiem Pani przewodnik dzieci przeniosły się do czasów od „Batorego do Sobieskiego„ – królowie, wodzowie, elekcja, warstwy społeczne, największe bitwy tego okresu, obyczaje, naczynia stołowe, opis strojów i uzbrojenia rycerzy i żołnierzy, w tym pistolet, muszkiet lontowy, szabla, rapier, kałkan, szyszak, ryngraf itd.
Uczniowie mieli szansę: przymierzyć stroje damskie  i męskie, poćwiczyć posługiwanie się szablą (kroki i zasłony) oraz nauczyć się strzelania z łuku.
W Bastionie VR- wirtualna rzeczywistość umożliwiła uczniom podróż w czasie i swobodny lot przez XVII-wieczny zamek. W trakcie atrakcji dzieci mogły zobaczyć wnętrza zamku i życie jego mieszkańców. Uczniowie po dniu pełnym wrażeń, zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka na długo zostanie im w pamięci.

Skip to content