“Niezwykła sztuka origami” – wykonujemy dekoracje świąteczne

W grudniu w świetlicy szkolnej zagościła technika origami. Dzieci poznawały nowe odsłony tej wywodzącej się z kultury wschodu sztuki składania papieru. Tym razem wykonywały Mikołaje oraz świąteczne kartki bożonarodzeniowe ozdobione trójwymiarowymi choinkami. Na ścianie zawisł też adwentowy kalendarz z zadaniami przygotowującymi nas do świąt, wykonany – a jakże – techniką origami. 🙂

Zajęcia świetlicowe z zastosowaniem sztuki origami wymagały od dzieci precyzji manualnej, samodyscypliny, pomogły stworzyć atmosferę aktywności twórczej, ale też wprowadziły wszystkich w nastrój bożonarodzeniowy. Tablica pełna czerwonych Mikołajów i jego skarpet, a także choinek i bombek na kartkach świątecznych aż zachęca do wpisywania w nich życzeń “Zdrowych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia”