Światowy Dzień Zespołu Downa

🦋 21 marca !!! Jakże długo wyczekiwany, z wytęsknieniem, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.🌹
Jednak nie tylko…… 21 marca przypada również Światowy Dzień Zespołu Downa.
Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty.

Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

W klasie 2c uczniowie integrowali się symbolicznie zakładając kolorowe, różne skarpetki. Głównym celem tego dnia było podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. To bardzo ważne by już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różnorodność, uczyć empatii i tolerancji.