Szkolenie dla nauczycieli w ramach Erasmus+

Dnia 7.11.2022 p. Magdalena Wilczyńska przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami  zdobytymi na kursie dotyczącym narzędzi cyfrowych. Szkolenie dotyczyło kodów QR, które są narzędziem bardzo wdzięcznym, zarówno dla nauczyciela (przygotowanie aktywności nie jest czasochłonne), jak i dla uczniów (mogą korzystać z telefonu komórkowego w czasie lekcji).

Dodatkowym atutem jest fakt, iż uczymy dzieci wykorzystywania ich urządzeń mobilnych w dobrych celach, w celach edukacyjnych.

A wiadomo, że najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym.

Autorka szkolenia sporządziła i udostępniła uczestnikom dokument – instrukcję kreowania aktywności z użyciem kodów QR, mając nadzieję, iż ta metoda stanie się powszechniejszą. Ku uciesze uczniów i zadowoleniu z efektów nauczania uczących.