Wymiana uczniów – Niemcy

W dniach 18-22.04 2023 grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni wraz z 3 opiekunami po raz pierwszy uczestniczyła w wyjeździe  w ramach projektu Erasmus+ (KA1).

Odwiedziliśmy naszych partnerów projektu, Niemców, w uroczym bawarskim miasteczku Schonungen.

Pierwszego dnia pobytu nasi uczniowie zapoznawali się z uczniami niemieckimi, zwiedzali ich szkołę oraz  wykonali wspólnie projekt na temat Wita Stwosza, który był związany zarówno z Norymbergą, jak i z Krakowem.

Kolejne dni upłynęły pod znakiem zwiedzania zabytków wpisanych na listę UNESCO w Wurzburgu, Bambergu, Norymberdze oraz Bad Kissingen.

Popołudnia młodzież spędzała pod opieką swoich niemieckich opiekunów poznając zwyczaje i sposoby spędzania wolnego czasu niemieckich rodzin.

Wyjazd był dla wszystkich miłym przeżyciem. Uczniowie mieli okazję używać języka angielskiego w codziennych sytuacjach, zawrzeć przyjaźń z uczniami z Niemiec.

Oprócz tego zawierał wiele walorów edukacyjnych. Zwiedzenie zabytków wpisanych na listę UNESCO z pewnością poszerzyło wiedzę i obycie kulturalne uczestników.

Wspólnie spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

LINK DO FILMU: KLIKNIJ TUTAJ