Wywiad z Panią Iwoną Struzik

Reporter: Naszym gościem jest dzisiaj Pani Iwona Struzik, nowa nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.

Reporter: Jak Pani odnalazła się w naszej szkole? Czy nie miała Pani problemu ze znalezieniem klas lekcyjnych na różnych pawilonach?

Pani Iwona Struzik: Bardzo dobrze. Szybko zorientowałam się, gdzie znajdują się poszczególne sale.

R: Czy nasza szkoła jest pierwszą szkołą, w której Pani uczy?

Pani Iwona: Nie. Wcześniej przez rok pracowałam w ZSP w Jadownikach.

R: Co Pani najbardziej lubi w naszej szkole?

Pani Iwona: Bardzo podoba mi się dobra organizacja i szybki przepływ informacji, a także przyjazna atmosfera.

R: Dlaczego chciała Pani zostać nauczycielką?

Pani Iwona: Bardzo lubię pracować z dziećmi. Przekazywanie wiedzy uczniom sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Postępy uczniów dają mi ogromną motywację oraz uświadamiają mi, że moja praca ma sens.

R:Jaka jest Pani ulubiona lektura?

Pani Iwona: Moją ulubioną lekturą jest “Oskar i Pani Róża”  Ėrica- Emmanuela Schmitta. Za moich czasów była to lektura obowiązkowa w liceum. Obecnie jest to dodatkowa pozycja w klasie ósmej. Myślę, że każdy uczeń  powinien przeczytać tę książkę, ponieważ dzięki temu może docenić najważniejszą wartość jaką jest życie.

Zresztą uwielbiam całą  twórczość tego pisarza. Z tego względu, iż skłania czytelników do myślenia.

R: Skąd wziął się pomysł na konkurs piosenki patriotycznej?

Pani Iwona: Z racji tego, że zbliża się Święto Niepodległości, chciałam zaprezentować uczniom propozycję, w jaki sposób można uczcić to święto. Daje to także możliwość uczniom zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych oraz interpretacyjnych przed całą szkołą.

R: Jaką potrawę najbardziej lubi Pani jeść?

Pani Iwona: Bardzo lubię makarony, a także placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym i pierogi ruskie.

R: Jaki kraj najbardziej się Pani podoba oprócz Polski?

Pani Iwona: Włochy,ponieważ bardzo lubię klimat Włoch: jedzenie, architekturę, tradycje i

kultowe uliczki.

R: Czego Pani nie lubiła w szkole jako dziecko?

Pani Iwona: Nie lubiłam matematyki oraz fizyki.

R: Z którą klasą w naszej szkole miała Pani pierwszą lekcję?

Pani Iwona: Pierwszą lekcję miałam z klasą 4b.

R: Jak się Pani pracuje w naszej szkole?

Pani Iwona: Dobrze, ponieważ uczniowie są aktywni, zaangażowani w lekcję oraz kreatywni. Atmosfera w szkole  sprawia, że jestem zmotywowana do działania. Współpracownicy są bardzo pomocni i życzliwi, dzięki temu praca staje się przyjemniejsza.

R: To już koniec pytań na dziś. Dziękujemy Pani bardzo za wywiad.