ERASMUS+ DAY w naszej szkole

12 i 13 października odbył się w naszej szkole Erasmus+ Day – Dzień Erasmus+.

Niektórzy uczniowie i uczennice przygotowali i przeprowadzili w swoich klasach konkursy dotyczące informacji o krajach uczestniczących w programie. Pytania dotyczyły stolic, flag, geografii – pasm górskich i głównych rzek przepływających w danych krajach, tradycyjnych potraw. Ponieważ uczniowie przygotowali konkurs, uczniowie byli też jurorami… Nie było jednak przegranych… dla wszystkich uczestników po wytężonej pracy, czekały słodkie upominki…:)

Słodkości czekają również na autorów ilustrowanych, własnoręcznie wykonanych słowniczków polsko-angielsko-niemieckich oraz komiksów z serii ‘Dlaczego warto uczyć się języków obcych?’ Pani Ewa Szymańska czuwała nad jakością tej części konkursu.

Pan Szczepan Gołas z racji swojego wrażliwego na muzykę i dźwięki ucha zdecydował się na przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu związanego z łamańcami językowymi oraz konkurencją pt. ‘Zgadnij, w jakim języku jest ta piosenka’. Frekwencja na tej części konkursowego Erasmus+ Day przekroczyła nasze przewidywania. Dobry nastrój uczestników – również:) Wiadomo, muzyka łagodzi obyczaje… A gimnastyka buzi i języka  wprawia w dobry humor – widocznie…

Prezentacja – niemiecki słownik

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)