Międzynarodowy Dzień Teatru

27.03 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru! W starożytnej Grecji teatr był świętem obcowania ze sztuka, konkursem poetyckim i muzycznym, okazja do spotkań całej społeczności, a także zaproszonych gości spoza niej. Gromadziło się nawet 30tys widzów! Międzynarodowy Dzień Teatru powstał w 1961r na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Celem tego dnia jest promowanie informacji na temat teatru, uświadomienie ludziom jak istotny jest teatr w życiu człowieka,  wzmocnienie przyjaźni ludzkiej. Co roku rozsyłana jest wiadomośc, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru i światowej harmonii. Pierwsza taka wiadomośc w 1962 roku wysłał Jean Cocteau. W 2007 roku obchody Dnia Teatru odbywały się w paryskiej siedzibie UNESCO. W Polsce również obchodzony jest Dzień Teatru. Podczas tego dnia rozdawana jest nagroda Sekcji Krytyków Teatralnych PO ITI.

W związku z tym świętem mamy propozycje dla uczniów. Będziecie potrzebować pudełka po butach, kolorowy papier, papier do pieczenia biały, klej nożyczki, długie patyczki.
Wykonajcie mini teatr cieni z pudełka po butach (zdjęcie w załączniku) a następnie przygotujcie kukiełki na długich patyczkach. Udekorujcie pudełko i stwórzcie z niego teatr!

Miłej zabawy!