Warsztaty z cyberbezpieczeństwa

26.03.2021 roku my – uczniowie klasy 7a naszej szkoły, wzięliśmy udział w warsztatach „Cyberprzemoc – nie lajkuj, nie udostępniaj, reaguj” organizowanych przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Dowiedzieliśmy się z nich bardzo wielu rzeczy, o których nie mieliśmy, tak naprawdę, pojęcia. Starsi koledzy (na zdjęciach) pokazali nam dużo niepokojących statystyk i opowiedzieli wiele smutnych historii o osobach, które dotknęła przemoc w Internecie. Pokazali nam, co robić i jak reagować, kiedy widzimy, że coś takiego się dzieje. Pracowaliśmy w grupach i rozmawialiśmy na tematy związane z tym zagadnieniem.  Podczas spotkania panowała przyjazna atmosfera, więc warsztaty, pomimo że trwały 80 min, minęły bardzo szybko i na pewno nie był to czas zmarnowany.  Przesympatycznym akcentem było włączenie pod koniec warsztatów kamer przez prawie wszystkich uczestników.  Cieszymy się, że pomimo pandemii udało się przeprowadzić takie zajęcia (podziękowania dla opiekunów – nauczycieli).  Chyba potrzebowaliśmy oderwania się od tradycyjnych zajęć i naszego Classrooma.  Mamy nadzieję, że będziemy się spotykać częściej.

Kamil Włodarz