Telefony na lekcji?

W dniu 13.12.2022 na lekcjach j. angielskiego uczniowie mieli możliwość skorzystania z telefonów w celach edukacyjnych w czasie lekcji. Radość uczniów była wielka. A wiadomo, iż efekty kształcenia są wprost proporcjonalne do nastroju w jakim jesteśmy, gdy się uczymy…

Uczniowie najpierw uzupełniali tekst formami czasowników Past Simple, a następnie sprawdzali swoje odpowiedzi skanując kody QR, pod którymi kryły się prawidłowe odpowiedzi.

Zajęcia z użyciem kodów QR odbyły się w czterech klasach, które w ten atrakcyjny sposób miały okazję utrwalić czas Past Simple, a nauczyciel – p. Magdalena Wilczyńska, miała okazję zastosować w praktyce nowoczesną metodę nauczania, którą poznała na szkoleniu w ramach Erasmus+ w pięknej stolicy Portugalii.