Warsztaty w świetlicy „Najpiękniej maluje…”

W ramach projektu “Z kulturą mi do twarzy”  w świetlicy odbyły się warsztaty  “Najpiękniej maluje….”

Pani Basia Szołdrowska z filii Biblioteki Pedagogicznej w Bochni przybliżyła dzieciom magiczny świat sztuki.

W sposób niezwykle przystępny i obrazowy, posługując się przyniesionymi z biblioteki, książkami i albumami przedstawiła im pokrótce różnorodne style malarskie, np. impresjonizm, kubizm czy pop-art. Dzieci miały możliwość zapoznania się z najsłynniejszymi obrazami charakterystycznymi dla ww. stylów oraz życiorysem ich twórców.

W drugiej części warsztatów uczniowie w grupach stworzyli lapbooki przedstawiające najważniejsze dzieła oraz ciekawostki na temat życia i twórczości malarzy takich jak  Leonardo da Vinci, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Henri Matisse i Andy Warhol.

Mieli też okazję wcielić się w postać prezentowanego malarza wykonując obraz stosując kolor, linię, kształt czy fakturę charakterystyczną dla jego stylu.