Wywiad z Panem Jarosławem Guzikiem

Reporter: Naszym dzisiejszym gościem jest Pan Jarosław Guzik, nowy nauczyciel muzyki w naszej szkole.

Reporter: Od kiedy pracuje Pan w naszej szkole i jakiego uczy Pan przedmiotu?

Pan Jarosław Guzik: Pracuję od października ubiegłego roku. Uczę muzyki i rytmiki

R: Jak pracuje się Panu w naszej szkole?

Pan Jarosław: Praca w naszej szkole jest bardzo przyjemna. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele są bardzo przyjaźni i pomocni. Jest też sporo osób z ciekawymi zainteresowaniami (nie tylko muzycznymi), co bardzo cenię. Mam jeszcze co prawda trudności z zapamiętaniem imion i nazwisk wszystkich uczniów, ale z tygodnia na tydzień uczę się tak, aby na koniec roku poznać dobrze już wszystkich.

R: Czy pracował Pan już kiedyś w jakiejś szkole?

Pan Jarosław: Tak, przez dwa lata uczyłem muzyki w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Laskowej.

R: Skąd wzięła się pasja do muzyki?

Pan Jarosław: Pasję do muzyki wyniosłem z domu, gdzie muzyka była wszechobecna i dzięki rodzicom moja ścieżka życiowa ukierunkowała się właśnie w tę stronę. Po drodze trafiałem na odpowiednie osoby, które rozwijały moją pasję do muzyki, za co jestem im bardzo wdzięczny.

R: Czy gra Pan na jakimś instrumencie?

Pan Jarosław: Tak, gram na wielu instrumentach m.in. na akordeonie, puzonie czy fortepianie, ale moim głównym instrumentem jest gitara basowa.

R: Czy rozwija Pan gdzieś swoje zamiłowanie do muzyki?

Pan Jarosław: Biorę udział w różnych koncertach oraz projektach muzycznych (m. in. projekty upamiętniające zmarłych polskich  artystów, które co roku odbywają się w Dobczycach), poza tym udzielam się jako muzyk sesyjny (nagrania dla różnych wykonawców), parę lat temu grałem w bocheńskim zespole “Nazaret”

R:Czy są jakieś rzeczy, które poza muzyką, lubi Pan robić w wolnym czasie?

Pan Jarosław: W wolnym czasie lubię podróżować i gotować. Interesuję się też sportami motorowymi

R: Czy jest jakiś rodzaj muzyki, który lubi Pan najbardziej?

Pan Jarosław: Z każdego rodzaju muzyki staram się czerpać inspiracje, dlatego też moja playlista moich ulubionych utworów na Spotify obejmuje różne gatunki muzyki (może z

wyjątkiem reggae 🙂) . Obecnie najczęściej słucham takich zespołów i wykonawców, jak Dirty Loops, Ylvis, Dream Theater, Avenged Sevenfold, Vulfpeck, Ozzy Ozsbourne, O.S.T.R. i Łona.

R: Jaką potrawę lubi Pan najbardziej?

Pan Jarosław: Ogólnie lubię najbardziej kuchnię włoską, azjatycką i bałkańską.

R: Bardzo dziękuję za udzielenie wywiadu i życzę wiele satysfakcji w dalszej pracy z uczniami.