LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA LEKCJACH TECHNIKI

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne  i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki. Na lekcjach techniki w klasach VI uczniowie będą zajmować się zagadnieniami związanymi z elementami, pojęciami i przyrządami elektronicznymi. Dzięki zakupionym ,,kuferkom” każdy uczeń może rozpocząć swoją przygodę z elektroniką  – od poznania niezbędnej teorii aż po praktyczne eksperymenty.  Pierwszym ćwiczeniem jakie wykonali uczniowie w grupach był pomiar napięcia baterii 9 V. W ten sposób zaczęła się ich przygoda z elektroniką – wprowadzając ich w świat omów, woltów i amperów. Tymi zagadnieniami będą szczegółowo zajmować się na kolejnych zajęciach.