XX  Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 marca 2023

W szkolnej bibliotece „ siódemki”, 9 marca odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego klas  0 – III. Dziewczynki i chłopcy przygotowali piękne występy, w których recytowali teksty wierszy, nawiązujących do przewodniej myśli : czterech pór roku. Jury wysłuchało 40 uczestników , z których wyłoniło czwórkę laureatów:  oddziału 0 – Sz. Wojewodę,  klasy I – L. Soleymez  Bratek, klasy II – K. Jawień, klasy III – M. Bogusz, którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

22 marca w SP nr 5 w Bochni, rozpoczęły się przesłuchania recytatorskie uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas 0 – III, XX Powiatowego Konkursu „ Cztery Pory Roku wierszem malowane”. Jury, przybyli goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie z wielką uwagą i ciekawością, wysłuchali oraz obejrzeli piękne występy młodych artystów. Ciekawe, oryginalne teksty wierszy, kolorowe, wielobarwne stroje, rekwizyty oraz piękna recytacja kilkudziesięciu uczniów, stworzyły miłą, nastrojową atmosferę. W oczekiwaniu na wyniki konkursowych zmagań, uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Ostatnim etapem spotkania, było ogłoszenie wyników, rozdanie przez burmistrza i organizatorów konkursu dyplomów i nagród.

Piękne recytacje uczniów naszej szkoły wyłoniły laureatów:

oddziały przedszkolne   –     Szymon Wojewoda  kl. 0e  –  I miejsce

klasy I – Leyla Soleymez        kl. 1b  –  I miejsce