XVIII Szkolny Dzień przeciw Przemocy w wiosennej atmosferze

Pierwszego dnia wiosny po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią w naszej szkole odbył się XVIII Szkolny Dzień Przeciw Przemocy pod hasłem: ,,Od integracji do dobrych relacji”. W to wtorkowe przedpołudnie nie było lekcji. Podczas pierwszych czterech godzin wszystkie klasy tworzyły własne plakaty przeciw przemocy. Nie brakowało także gier i zabaw integracyjnych oraz dyskusji, jak zapobiegać i przeciwdziałać przemocy oraz budować dobrą atmosferę w szkole.

W trakcie kolejnych dwóch lekcji wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie miał miejsce pokaz efektów pracy każdej z klas. Prezentacja plakatów przeplatana była występami tanecznymi, wokalnymi i aktorskimi tematycznie związanymi z hasłem tego dnia oraz wiosną, a publiczność była raz po raz zachęcana do wspólnej zabawy. Warto również wspomnieć, że nauczyciele, księża oraz pani woźna przygotowali dla uczniów niespodziankę – wystąpili w zabawnych kostiumach w przedstawieniu pt. „Rzepka”. Aktorzy świetnie się odnaleźli się w swoich rolach, czego dowodem były wybuchy śmiechu i owacje publiczności.

Tego dnia było w szkole nie tylko wesoło, ale i bardzo kolorowo, m.in. dlatego, że 21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa, a jego symbolem są kolorowe skarpetki nie do pary, których nie zabrakło na nogach uczniów Siódemki.

Mamy nadzieję, że w każdy pierwszy dzień wiosny będziemy się integrować i bawić tak samo świetnie, a nawet lepiej. O tym, że dzień był wyjątkowo udany, a praca uczniów i nauczycieli owocna, można się przekonać, oglądając zdjęcia poniżej oraz wystawę plakatów w holu szkoły.

Sprawozdanie opracowała uczennica kl. Vb

Maja Sadowska