XXV Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi” – eliminacje rejonowe

Jury w składzie: s. Teresa Plata – przewodnicząca, dk. Franciszek Jawor, mgr Monika Puławska, po przesłuchaniu nagrań wystąpień w dniu 9 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni 20 uczestników przyznało w dwóch kategoriach wiekowych następujące nagrody:

Wśród uczniów klas 1-3:

I nagroda – Weronika Krzyżak, SP Muchówka, Z. Trzaskowski „Matka Najświętsza – opiekunka grzeszników”

II nagroda – Tomasz Bachula, SP nr 7 Bochnia, B. Kołodziej „Czy z wiercipięty może być święty?”

III nagroda – Dawid Rosa, SP Stary Wiśnicz, J. Snopek – Stefaniak „Do kościoła przyleciała jaskółeczka”

Wśród uczniów klas 4-6:

I nagroda – Anna Jankowska, ZSG Łapczyca, autor nieznany „Anioł mój”

II nagroda – Liliana Szczurek, SP nr 7 Bochnia, W. Bełza „Gwiazdka Bożego Narodzenia”

III nagrodaJulia Zgłobicka, SP Nowy Wiśnicz, R. Brandstaetter „Przypowieść o Narodzeniu Pańskim”.

Wszyscy laureaci wezmą udział w przesłuchaniach finałowych konkursu, które odbędą się w grudniu w Kopalni Soli Bochnia. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów naszego rejonu. W galerii zdjęcia z wręczenia nagród naszym „siódemkowym” uczestnikom konkursu.